Oferty

 

Zapraszamy na Koncert z cyklu

"Spotkajmy się, posłuchajmy..."  

 

Repertuar Koncertu 

1. F. Chopin - Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
2. F. Chopin - Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
3. F Chopin - Etiuda As-dur op. 10 nr 10
4. F. Chopin - Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
5. F. Chopin - Walc As-dur op. 34 nr 1
6. F. Chopin - Mazurki op. 56
7. F. Chopin - Polonez fis-moll op. 44
8. F. Chopin - Fantazja f-moll op. 49
 
 

Nota biograficzna Pianisty

Bartosz Skłodowski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze w klasie fortepianu mgr Ewy Wieczorek. W roku 2006 kształcił się w klasie fortepianu mgr Iriny Oleszkiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem.

W 2012 roku pomyślnie zdał egzaminy wstępne do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, którą ukończył z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Waldemara Wojtala. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich na macierzystej uczelni.

Jest uczestnikiem i laureatem konkursów, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do najważniejszych osiągnięć konkursowych należy m. in.:

 Nagroda Posła na Sejm RP Jerzego Szmajdzińskiego oraz Nagroda Karkonoskiego Uniwersytetu III Wieku na III Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina dla dzieci w Jeleniej Górze w 2006 roku

 2. miejsce na Międzynarodowym Konkursie Ars Nova w 2010 roku (Trieste, Włochy)

 Grand Prix i Nagroda Ambasady RP w Lubljanie za najlepsze wykonanie mazurka F. Chopina na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Golden Ring” w 2011 roku (Radovljica, Słowenia)

 W 2013 roku został półfinalistą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznymim. Fryderyka Chopina w Warszawie

 4. Miejsce na 14. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Padwie (Włochy) w 2016 roku.

 1.. miejsce oraz nagroda publiczności na „Mauro Paolo Monopoli Competition” w Barletcie (Włochy) w maju 2017 roku.

 tytuł Laureata Estrady Młodych oraz dwie nagrody specjalne – Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Floralia Muzyczne na 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w 2017 roku.

 W 2018 roku został uczestnikiem „Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu” (Japonia)

 W 2019 roku został półfinalistą konkursu „Moroccan Philharmonic Orchestra Competition"

Bartosz Skłodowski jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową. Pomimo młodego wieku wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami odwiedzając m.in.: Czechy, Niemcy, Włochy, Belgię, Słowenię, Maroko, Chiny oraz Japonię. Do jego największych osiągnięć koncertowych należą: koncerty w Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie, koncerty w domu urodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, koncert z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Maroko w Rabacie,
koncerty w Zhongshan Hall w Taipei, występ w ramach Festiwalu Ljubljana, udział w koncercie z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina prezentując jego II Koncert fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w teatrze w Brukseli z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Wielokrotnie występował na festiwalu „Chopin nad wodami Motławy” (2013, 2017, 2018, 2019) organizowanym przez Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, był również uczestnikiem „Recitali Chopinowskich w domu urodzenia Fryderyka Chopina” w Żelazowej Woli. W 2019 roku wystąpił z solowym recitalem w ramach „74. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego” w Dusznikach Zdroju.

Z powodzeniem występuje na estradzie grając z orkiestrami polskimi, a także zagranicznymi. Pianista występował m. in. z Orkiestrą Symfoniczną FIlharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Maroko, Soundiff Orchestra we Włoszech, Taipei Symphony Orchestra na Tajwanie. W roku 2017 został wytypowany do koncertu z orkiestrą dla najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Joanna Domańska, Piotr Paleczny, Bernd Goetzke, Anna Malikova, Philippe Giusiano.

Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sprawie szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny 694457485 lub 694457483 lub mailowy rzucewo@zameksobieski.pl